Η εταιρεία «Αιγαίον Πέλαγος Θαλάσσιες Γραμμές» ενημερώνει, με σημερινή της ανακοίνωση, το επιβατικό κοινό, ότι, λόγω της εκ νέου παράτασης της 48ωρης απεργίας της Πανελλήνιας Ναυτικής Ομοσπονδίας, 9 και 10 Δεκεμβρίου 2016, τα δρομολόγια με το πλοίο «Βιτσέντζος Κορνάρος» διαμορφώνονται ως ακολούθως:
• ΠΕΙΡΑΙΑΣ (11/12/2016 ΑΝ.10:00)- ΜΗΛΟΣ (ΑΦ.16:10 – ΑΝ.16:30) – ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ (ΑΦ.20:55 – AN.21:25) – ΑΝΑΦΗ (ΑΦ.23:25 – AN.23:45) ΗΡΑΚΛΕΙΟ (12/12/2016 ΑΦ.04:35 – AN.05:35) – ΣΗΤΕΙΑ (ΑΦ.09:05 – AN.09:25) – ΚΑΣΟΣ(ΑΦ.12:45 – AN.13:05) – ΚΑΡΠΑΘΟΣ (ΑΦ.14:50 – AN.15:10) – ΔΙΑΦΑΝΙ (ΑΦ.16:30 – AN.16:50)- ΧΑΛΚΗ (ΑΦ.19:20 – AN.19:40) – ΡΟΔΟΣ (ΑΦ.22:10).
• ΡΟΔΟΣ (13/12/2016 ΑΝ.09:00) – ΧΑΛΚΗ (ΑΦ.11:30 – AN.11:50)- ΔΙΑΦΑΝΙ (ΑΦ.14:20 – AN.14:40) – ΚΑΡΠΑΘΟΣ (ΑΦ.16:00 – AN.16:20) – ΚΑΣΟΣ (ΑΦ.18:05 – AN.18:25) – ΣΗΤΕΙΑ (ΑΦ.21:45 – AN.22:05) – ΗΡΑΚΛΕΙΟ (14/12/2016 ΑΦ.01:35 – AN.02:35) – ΑΝΑΦΗ (ΑΦ.07:25 – AN.07:45)- ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ (ΑΦ.09:45 – AN.10:15) – ΜΗΛΟΣ (ΑΦ.14:40 – AN.15:00) – ΠΕΙΡΑΙΑΣ (ΑΦ.21:10).
Τα δρομολόγια της Τρίτης 13/12/2016 από Πειραιά προς Μήλο – Σαντορίνη – Ανάφη – Κάσο – Κάρπαθο – Διαφάνι – Χάλκη – Ρόδο και η επιστροφή θα παραμείνουν ανεκτέλεστα. Από την Παρασκευή 16/12/2016 & ώρα 18:00 τα δρομολόγια θα πραγματοποιούνται σύμφωνα με το εγκεκριμένο πρόγραμμα.