Ο συνδυασμός «Ενωμένοι Επιχειρηματίες», με επικεφαλής τον Αντώνη Ροκάκη, επικράτησε στις εκλογές για την ανάδειξη νέου Διοικητικού Συμβουλίου στο Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο Χανίων, χωρίς, ωστόσο, να καταφέρει να έχει και αυτοδυναμία (δείτε ΕΔΩ αναλυτικά).
Σε ό,τι αφορά στη σταυροδοσία των 289, συνολικά, υποψηφίων (154 με τον συνδυασμό Ροκάκη, 110 με τον συνδυασμό Μαργαρώνη και 25 με τον συνδυασμό Βουρλάκη) τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:
• Στο Εμπορικό Τμήμα πρώτευσαν:
– Από τον συνδυασμό Ροκάκη, η Δώρα Κυριακάκη (117 ψήφοι), ο Μιχάλης Μαυριδάκης (99 ψήφοι), ο Χρήστος Τσοντάκης (95) ψήφοι και ο Σταύρος Χατζηδημητρίου (86 ψήφοι).
– Από τον συνδυασμό Μαργαρώνη, ο Γιώργος Τοπολιανάκης (95 ψήφοι), ο Σήφης Χιωτάκης (87 ψήφοι), ο Κώστας Φαντριδάκης (48 ψήφοι) και ο Τάκης Ζερβουδάκης (46 ψήφοι).
– Από τον συνδυασμό Βουρλάκη, ο Νίκος Βουρλάκης (22 ψήφοι), η Γαλάτεια Περάκη (17 ψήφοι), ο Γιώργος Κανδηλιεράκης (17 ψήφοι) και ο Δημοσθένης Παπαντωνάκης (16 ψήφοι).
• Στο Τουριστικό Τμήμα πρώτευσαν:
– Από τον συνδυασμό Ροκάκη, ο Νίκος Σεληνιωτάκης (89 ψήφοι), ο Κώστας Κατσαφράκης (85 ψήφοι), ο Γιάννης Κοκολάκης (44 ψήφοι) και ο Αντώνης Κατσούλης (37 ψήφοι).
– Από τον συνδυασμό Μαργαρώνη, ο Αντώνης Ψαρομηλίγκος (73 ψήφοι), ο Σταύρος Πατεράκης (42 ψήφοι), ο Κώστας Πρώιμος (37 ψήφοι) και ο Νίκος Παπατζανάκης (30 ψήφοι).
– Από τον συνδυασμό Βουρλάκη, οι τέσσερις υποψήφιοι έλαβαν: Ελισάβετ Λεμονή (7 ψήφοι), Πηγή Μπελώνη (7 ψήφοι), Κώστας Ανωμεριανάκης (6 ψήφοι), Μαρία Νικήτα (5 ψήφοι).
• Στο Τμήμα Υπηρεσιών πρώτευσαν:
– Από τον συνδυασμό Ροκάκη, ο Σπύρος Παπακαστρίσιος (122 ψήφοι), ο Μιχάλης Χαιρετάκης (121 ψήφοι), ο Γιώργος Ζυμβραγάκης (90 ψήφοι), ο Νίκος Ηλιάκης (86 ψήφοι) και ο Δημήτρης Μουντάκης (78 ψήφοι).
– Από τον συνδυασμό Μαργαρώνη, ο Βασίλης Καλοτεράκης (242 ψήφοι), ο Νεκτάριος Ψαρουδάκης (200 ψήφοι), ο Γιάννης Φραγκάκης (111 ψήφοι) και ο Γιάννης Παυλάκης (110 ψήφοι).
– Από τον συνδυασμό Βουρλάκη, ο Μανώλης Παπαδάκης (45 ψήφοι), η Μαρία Κουκλάκη (27 ψήφοι), η Ευφροσύνη Σγουράκη (24 ψήφοι) και ο Βασίλης Οικονομάκος (17 ψήφοι).
• Στο Μεταποιητικό Τμήμα πρώτευσαν:
– Από τον συνδυασμό Ροκάκη, ο Ανδρέας Φυντικάκης (101 ψήφοι), ο Ευστράτιος Μπαλαντίνος (79 ψήφοι), η Ασπασία Λουπάκη (78 ψήφοι) και ο Γιώργος Πατεράκης (68 ψήφοι).
– Από τον συνδυασμό Μαργαρώνη, ο Βαγγέλης Λαμπάκης (117 ψήφοι), ο Γιάννης Στριλιγκάς, ο Μανώλης Κοτσάκης (90 ψήφοι ο καθένας) και ο Νίκος Γιαννούλης (73 ψήφοι).
– Από τον συνδυασμό Βουρλάκη, οι τρεις υποψήφοι έλαβαν: Παύλος Μελισσάκης (16 υποψήφιοι), Αντώνης Περράκης (16 ψήφοι) και Ευτύχης Μανωλακάκης (13 ψήφοι).
Δείτε τους πίνακες με όλους τους σταυρούς που έλαβαν οι 289 υποψήφιοι των τριών συνδυασμών ανά Τμήμα…
Οι σταυροί που έλαβαν όλοι οι υποψήφιοι, ανά Τμήμα και ανά συνδυασμό, έχουν ως εξής:
ΤΜΗΜΑ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ
Συνδυασμός Αντώνη Ροκάκη
Συνδυασμός Γιάννη Μαργαρώνη
Συνδυασμός Νίκου Βουρλάκη
ΕΜΠΟΡΙΚΟ ΤΜΗΜΑ
Συνδυασμός Αντώνη Ροκάκη
Συνδυασμός Γιάννη Μαργαρώνη
ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΝΙΚΟΥ ΒΟΥΡΛΑΚΗ
ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΟ ΤΜΗΜΑ
Συνδυασμός Αντώνη Ροκάκη
Συνδυασμός Γιάννη Μαργαρώνη
Συνδυασμός Νίκου Βουρλάκη
ΜΕΤΑΠΟΙΗΤΙΚΟ ΤΜΗΜΑ
Συνδυασμός Αντώνη Ροκάκη
Συνδυασμός Γιάννη Μαργαρώνη
Συνδυασμός Νίκου Βουρλάκη